GKS Gromnik wywozi trzy punkty z Wojnicza.

Olimpia nie powiększyła dzisiaj swojego dorobku punktowego, Wojniczanie musieli uznać przyjezdnych, którzy wygrali przy Warszawskiej 1:2.

Spotkanie miało dość spokojny przebieg, żadna z drużyn nie forsowała tempa. Wszystkie bramki oglądnęliśmy w pierwszej odsłonie meczu. Pierwszy gol padł dość niespodziewanie po nie pewnej interwencji Wróbla a jego autorem był Bałut. Olimpia wyrównała po ładnym uderzeniu Tadla za pola karnego, który sam sobie ją wypracował. Goście wcześniej uderzyli jeszcze w poprzeczkę po strzale głową. Wojniczanie mogli wyjść na prowadzenie w 35 minucie meczu po ładnej akcji z pierwszej piłki Tadel wypuścił Gałuszkę sam na sam lecz nasz pomocnik przegrał pojedynek z Żydowskim. W drugiej połowie spotkania zdecydowanie lepsze okazję do strzelenia bramki miała Olimpia lecz w dogodnych sytuacjach Oszust przenosił piłkę nad poprzeczką bramki gości.

Jak padły bramki:

9'

Piłka wstrzelona w pole karne Olimpii sprawia dużo trudności Wróblowi, który paruje ją na poprzeczkę a ta spada wprost pod nogi gracza z Gromnika, który podaje do lepiej ustawionego Bałuta a ten otwiera wynik spotkania.

26'

Piłkę po długim wykopie przed polem karnym przejmuję Tadel, który przyjmuję piłkę i z około 18 metrów precyzyjnym strzałem koło słupka wyrównuje stan meczu.

42'

Precyzyjne podanie po przekątnej z głębi pola wykorzystuje Szczerba, który uderzeniem z pierwszej piłki umieszcza futbolówkę obok interweniującego Wróbla.

Olimpia Wojnicz:

N.Wróbel - M.Migoń (84' K.Gniady), M.Kijak, Ł.Kusion, G.Kołeczek, W.Setlak (71' K.Senderak), J.Hynek, K.Krzysztofiak, P.Gałuszka, S.Oszust, K.Tadel

Ławka rezerwowych:

K.Gniady, K.Senderak, M.Moskwa, R.Radliński

GKS Gromnik:

D.Żydowski - T.Kielar, P.Kafel, B.Niziołek, D.Szczerba (66' B.Korzeniowski), J.Słota, S.Nowak, K.Żaba, D.Słota (83' Ł.Steć), M.Ryndak, D.Bałut

B.Korzeniowski, M.Kwiek, Ł.Steć

Olimpia mimo porażki zdołała zachować dziewiąte miejsce w tabeli z dwudziestoma pięcioma zdobytymi punktami.

Kolejnym rywalem Olimpii będzie Dunajec Zbylitowska Góra, z którym nasz zespół zmierzy się w niedzielę 28 kwietnia o godzinie 17:00 na wyjeździe.