Pogórze Pleśna rywalem Olimpii.
Z Pogórzem Pleśna zmierzą się w najbliższej kolejce zawodnicy Olimpii. Mecz odbędzie się w niedzielę 23 maja o godzinie 15:00 przy Warszawskiej w Wojniczu. Po długiej przerwie zapraszamy na stadion wszystkich kibiców !
Pogórze to szósta drużyna w tabeli która w dwudziestu czterech spotkaniach zdobyła 39 punktów, zaliczając 11 zwycięstw, 6 remisów i 7 porażek. Bilans bramek tego zespołu to 64 bramki strzelone do 44 straconych.
Podopieczni Andrzeja Wójcika w rundzie wiosennej wygrali 4 spotkania, kolejno z Ciężkowianką 0:6, LKS Szynwałd 1:0, Tuchovią 4:0 oraz Unią Niedomice 0:5, dwa razy podzielili się punktami z Dąbrovią 3:3 oraz w ostatniej kolejce z Wisłą Szczucin 1:1 i dwa razy schodzili z boiska pokonani po porażkach z LUKS Skrzyszów 1:0 i Zorzą Zaczarnie 4:2.
Drużyna z Pleśnej nieznacznie więcej punktów zdobyła w tym sezonie na wyjeździe, gdzie wywalczyła 21 "oczek" przy 18 na własnym boisku. Zdecydowanie więcej strzeliła za to bramek w spotkaniach na boiskach rywali bo aż 45 przy dziewiętnastu na swoim obiekcie.
W rundzie jesiennej w spotkaniu obu drużyn lepsza była Olimpia, która wygrała na wyjeździe 2:5 po bramkach Pawła Brody, Damiana Bachary, Konrada Senderaka, Patryka Chudoby i Łukasza Kusiona.
Dla Wojniczan będzie to dopiero drugie spotkanie rozegrane przy Warszawskiej w rundzie wiosennej. Poprzednie z Wisłą Szcucin, przegraliśmy 3:4. Obecnie drużyna Łukasza Kusiona notuje serię dwóch zwycięstw z rzędu po wyjazdowych wygranych nad Unią Niedomice 0:3 i w ostatniej kolejce z Polanem Żabno 1:2. Olimpia w dalszym ciągu zajmuję trzynastą pozycję w tabeli mając na koncie 25 punktów.
Kolejka 30 - 22/23 maja
Pauza: MLKS Żabno.